Kedves látogatónk. A weboldal használatával Ön elfogadja a cookie-k használatát.
Kategóriák

Végeszerelék Luke Stevenson szerint

Végeszerelék Luke Stevenson szerint
Luke Stevenson tudja, hogy mit szeret, és nem kell megingatni, amúgy sem alapos ok nélkül… Hasznos tippek és trükkök egy tapasztalt pontyhorgásztól!

Véleményed szerint túl sokat fókuszálunk a rig mechanikájára miközben elfelejtettük a rejtőzködés fontosságát? Bizonyos, hogy az óvatlan pontyot könnyebb kifogni…

“Teljesen igazad van. Ez egy igen jó kérdés és tökéletesen egyetértek veled. Úgy érzem, hogy mi, pecások túl sokat foglalkozunk a rig mechanikájával olyankor, amikor sokszor inkább a jelenlétünket kellene rejtegetni. A lopakodás sokkal előrébb van a fontossági listámon, mint a rig mechanikája. Tehát, az olyan módszerek esetén, amelyeket tudom hogy működnek, nagyon sokszor kötöm az ebet a karóhoz. Nem igazán értem, hogy sok horgász miért nehezíti meg a saját dolgát a folyamatos rig cseréléssel, szinte teljesen a szerencsére bízva, hogy egy módszer működik-e vagy sem. A legjobb horgászoknak mind megvan a saját erősségük abban a tekintetben, hogy a különféle vizeken és tófenekeken mikor mit használnak.  Néhányan megmaradnak ugyanannál a rignél csupán néhány dolgon csavarva, mint például az ólom elrendezés, azért, hogy segítsék a felkínálást az alacsonyan futó növényzet vagy mély iszap felett stb. ”

Emlékszel az első alkalomra amikor egy olyan új technikával fogtál ki egy pontyot, melyet azelőtt sohasem láttál?
“Az egyszerű válasz: NEM. Nem keresem az innovációt, nem kísérletezgetek, szeretek olyan szerelékeket használni, melyekben teljesen megbízom. Túl nagy a kockázat. Belefektetem az energiát figyelembe véve a külső körülményeket és változókat, ezért nem vagyok hajlandó kockáztatni valamin ami vagy működik vagy sem. Nagyon régóta a mostani rig-eimet használom és őszintén bevallom, nem tudom mikor kezdtem el pont ezeket használni. A horgászatom nagy része ezek körül forog és sosem estem abba a hibába, hogy elcsábítson egy rig csak azért, mert épp nagy figyelmet kap. Ily módon nincs hatással rám. Különböző chod-ok és hinge-ek vannak már régóta, és még mindig a legjobbak annak ellenére, hogy számos rig mögött elbújhatnak egy népszerűségi versenyen. ”

Tudnál említeni egy bizonyos rig-et ami kiemelkedik a többi közül? Ami esetleg jelentősen megnövelte a fogási arányaidat attól fogva, hogy elkezdted használni?
“Chod és Hinge Rig-ek, visszatérve az első kérdésedhez, a maguk idejében lehetővé teszik, hogy lopakodva, minimális zavart keltve legyek jelen, a ponytok figyelmét elkerülve. Ezt figyelembe véve a mechanikájukkal együtt a legjobbak mind közül. Az én szememben a fogó képességük verhetetlen. A horog elrendezés agresszív és karom-szerű és csak azt látni, hogy a ponty alsó ajkába akad, amikor a a horogcsalit felszívja. Egyszerű a rig mechanika mégis hihetetlen megakasztó tulajdonságokkal.”

Amikor iszapos vízben kell horgászni, melyik horogcsalit kedveled inkább: pop-up, wafter, egyenesen a zacskóból, vagy egy kiegyensúlyozott süllyedő csali?
“Ha törmeléket találok a horgon, akkor pop-up után nézek. Tisztább felszín felett, mint a kemény iszap, vagy ahol tudom, hogy felkínálhatok egy laposan fekvő horgot, akkor előregyártott süllyedő csalit használok. Nem szoktam waftert használni sem félig kikönnyített csalikat. Ha tudok olyat választani ami felfekszik a fenékre akkor miért akarnék waftert, amely lehet, hogy lebeg és eltér a környezetétől? Nem tetszik a wafter ötlete. . A fenékcsalik felveszik a vizet, nehezebbek lesznek és ezeket preferálom.”

Mennyire vonakodsz a rig trükközésétől? Milyen jelek alapján változtatsz valamit… honnan tudod?

„Kifejezetten vonakodok a rig változtatgatásától. Sőt, ha nincs eltörve, nem javítom- ahogy a mondás tartja. Van aki erre azt mondaná, hogy ez unalmas, de én tudom mi működik. Általában valami fontosnak kell történnie és több alkalommal ahhoz, hogy valamin változtassak vagy trükközzek.”

Mikor válik fontossá az ólom mérete és alakja? Milyen faktorok szabják meg a változtatást?
“Általában a lehető legkönnyebb ólmot használom amit a távolság megenged. Ez talán furcsán hangzik, de nem arra használom az ólmot, hogy gyorsabban halat fogjak. Szintén nem használok nehéz ólmot csak azért, hogy valami nehezebbel keljen megküzdeniük. Az olyan horgok, mint a Kamakura már nagyon élesek és gyorsan, hatékonyan megakadnak amikor a horogcsali a szájukba kerül. Fluorocarbon -t vagy fonottat is szoktam használni vezetőkkel és lazítok a zsinórokon. Amikor egy hal felveszi a horogcsalit, érezni fogjak ezek súlyát is a fenéken keresztül. A súly amit éreznek fokozatos a szerelék mentén. ”

Szerelékes doboz
Luke top 5 kelléke amit nem hagy otthon.

1. Szélálló vihargyújtó
“Mindenkinél van gyújtó, de biztosnak kell lenni benne, hogy a szél nem fújja el a lángot. Ez sok frusztráló pillanattól óv meg. ”

2. 4-es Choddy Kamakura
„ A legélesebb végű horog amelyben a legjobban megbízok, hogy teszi a dolgát. Ez egy alkalmazkodó horog, amit használhatsz a fenekező csali rigeknél is. ”

3. Bait Floss
“A parafa pop-up megkötéséhez használom, enélkül nem is megyek horgászni!”

4. Kama Kote
“Az utolsó dolog amit szeretnék amikor a rig sokáig egy pozícióban marad, hogy a becses hegyükre valami rossz hatással legyen. Ezért sosem dobok be mielőtt ezt nem használnám. ”

5. Egy pár nagyon éles olló
“Ha olcsó ollót használsz ami nem vágja a zsinórt, a trimmelt hooklink kopott lesz. A chodszálnak folt lesz a végén ami nagyon kellemetlen tud lenni az csomónál. Egyszerű választás, de elkerülhetetlen!”

Tartalomhoz tartozó címkék: Cikkek, beszámolók Hírek, újdonságok