Kedves látogatónk. A weboldal használatával Ön elfogadja a cookie-k használatát.
Kategóriák

A Bermuda Háromszög

A Bermuda Háromszög

Mind a előke mind a módszer olyan egyszerű amilyen csak lehet, de az eredmény amit együtt adnak kivételes, ahogy a Carp Academy tag Adam Penning mindjárt elmagyarázza.

Miért szereted ennyire ezt a kombinációt?
(1) Egyszerű. (2) Senki sem használja. (3) Mert nagy és nehéz horogcsalit használok, amikor ezt a ponty kifújja, a csali súlya kalapácsként viselkedik a horog hegyén, ami igazán meggyőző.

“Terry Hearn mutatta meg nekem először a kör alakú stringert (azaz a Bermuda Háromszöget!) még 1996/7-ben, és még ennyi év után is nem látom, hogy bárki más használná pedig számos előnye van. Elrejti a horog hegyét és teljesen gubanc mentes. A rig totál egyszerű, mivel csak 2 elemből áll a rig- egy horog és egy előkezsinór– amikor a hal a szájába veszi teljesen más érzés a hagyományos előkék, fémes szerkezetéhez képest amihez szoktak mostanában.

“És ne felejtsük el, a mai korban egy nehéz bojli a tófenéken nem jelent különösebb veszélyt vagy fenyegetést a ponty számára – csak egy darab étel. Sok éven át tettem valamilyen jelzést a horogcsalira akár szín, íz telítés. vagy gyakran mindhárom felhasználásával, de most visszatértem oda, hogy csak egy bojli fekszik a fenéken- annyira más és hatékony. ”

De miért használsz egy ennyire egyszerű riget a stringerrel?
“A előkezsinór finom bevonatú anyagból van tehát természetesen fekszik bármilyen tófenéken, míg egy Prong Rig-hez hasonló dologgal próbálkoznánk. Ahogy korábban említettem nagy és nehéz horogcsalival használom a riget és úgy kötöm a hajszálelőkét hogy nagyon közel jön ki a szemből (mint egy KD Rig esetén). Ez hatalmas előnyt jelent de a hajszál hajlamos a gubancolódásra a dobáskor - hacsak nem kombinálod egy "Bermuda Stringer"-rel! Az alakjának köszönhetően és mert a előkezsinór át van fűzve a közepén, lehetetlen hogy a hajszál gubancolódjon. Érdemes azt is megjegyezni, hogy alap esetben igen hosszúra kötöm a riget- 20-25cm körül, de ez helyzettől is függ. ”

A PVA szalagot lecseréled PVA hálóra a stringer készítésekor, de miért van ez?
“Az év három évszakában a PVA szalag nagyszerű, de a nyári hónapokban, amikor a víz sokkal melegebb, és bármire horgászol ami 12 láb felett van, akkor túl sokat vársz egy vékonyka PVA szalagtól, hogy eljusson a tófenék legaljára. A PVA háló használatával lelassítod a feloldódás idejét, biztosítva, hogy minden egyben landol, mindegy milyen mély a víz.

“Attól függetlenül, hogy melyik anyagot használom, mindig ugyanúgy kötöm meg- háromszög alakban- mindig szépen szorosan megkötve. Muszáj háromszögnek lennie, hogy tökéletesen a horog felett legyen. Ha többet használsz—pl 4-5db-ot, akkor nem lesz szintben, az egyik oldalra ki fog dőlni. Ja és ha PVA hálót használsz, akkor válaszd a széles változatot és ne a bojli méretűt.”

Végül mesélj a pasztáról!
“Nagyon kevesen használnak pasztát, ami egy masszív fegyver amikor kombináljuk az attraktor hatással amit kipumpál magából. Abban hiszek, hogy jobb egy tégely paszta és Manilla Active Horogcsali mint egy teli zacskó különböző színű horogcsali, glug és bait spray. Habár az aktív horogcsalik előre be vannak vonva a saját pasztájukkal, én alkalomadtán teszek rájuk még egy réteget.”

Tartalomhoz tartozó címkék: Cikkek, beszámolók Hírek, újdonságok